Psycholog dziecięcy Góra Kalwaria
W tym zabieganym świecie, dzieci i młodzież często napotykają różne trudne sytuacje, które mogą przerosnąć ich emocjonalną oraz psychiczną moc. Wtedy najlepsze, co możesz zrobić dla swojego dziecka to wizyta u psychologa dziecięcego, który pomoże Twojemu dziecku w radzeniu sobie z emocjami, trudnościami emocjonalnymi w wieku szkolnym i zaburzeniami, takimi jak ADHD, zaburzenia ze spektrum autyzmu czy nerwica natręctw.
MedCare Józefów to miejsce, gdzie empatia, zaufanie i indywidualne podejście łączą się, by wspierać młodych Pacjentów w ich drodze do lepszego samopoczucia. Pomoc psychologiczna dla dzieci w wielu przypadkach może okazać się szansą na lepsze życie.
Spis treści
- Kiedy warto umówić się do psychologa dziecięcego w Górze Kalwarii?
- Jak przebiega wizyta u psychologa dziecięcego?
- Dobry psycholog dla dziecka w Górze Kalwarii
- Psycholog dziecięcy — koszt
- Najczęstsze zaburzenia, z którymi zgłaszają się rodzice
- Jak wspierać dziecko w procesie terapeutycznym?
- Droga do sukcesu w terapii
Potrzebujesz pomocy psychologa dziecięcego w Górze Kalwarii albo okolicach? Zarezerwuj termin wizyty w poradni MedCare Józefów!
Jesteśmy bardzo blisko Góry Kalwarii - w Józefowie!
ul. Sikorskiego 93, 05-420 Józefów
Poniedziałek – piątek: 8:00-20:00
Sobota: 9:00-14:00
tel: 789 187 606
email: info@medcarejozefow.pl
Kiedy warto umówić się do psychologa dziecięcego w Górze Kalwarii?
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie i doświadcza różnorodnych chwil w dziecięcych latach. Bywa jednak tak, że opiekunowie powinni poszukać fachowego wsparcia. Oto niektóre sygnały, które mogą oznaczać to, że wizyta u psychologa dziecięcego jest konieczna. Umów wizytę już dziś. Każda kolejna wizyta to krok w stronę wielkich zmian.
Zaburzenia snu i odżywiania
Bezsenność, koszmary senne lub trudności w zasypianiu, a również utrata łaknienia lub przeciwnie — zbyt obfite jedzenie, mogą świadczyć o problemach emocjonalnych.
Trudne zachowanie
Zmiana nastroju, histeria i napady agresji albo skrajne wycofanie mogą być oznaką zaburzeń psychologicznych. Stan przygnębienia, brak chęci na zabawę z rówieśnikami mogą wskazywać na depresję.
Trudności z przystosowaniem się dziecka do warunków środowiska (mutyzm wybiórczy)
Maluch może mieć problemy z przystosowaniem się do nieznanych momentów, takich jak zmiana przedszkola czy nowe towarzystwo. Bójki z rówieśnikami, problemy towarzyskie mogą wymagać wsparcia specjalisty.
Zaburzenia rozwoju
Inne ostrzeżenia
Jak przebiega wizyta u psychologa dziecięcego?
Konsultacja psychologiczna to pierwszy krok do zrozumienia trudne sytuacje, z jakimi boryka się dziecko. Obawiasz się, jak wygląda pierwsza wizyta – konsultacja psychologiczna? Specjaliści w MedCare Józefów dbają o to, aby rozmowa była możliwie jak najbardziej przyjemna dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z Pacjentami z różnymi problemami.
- Rozmowa z opiekunami
- Diagnoza psychologiczna dziecka
- Terapia psychologiczna – dalsze leczenie terapeutyczne
Dobry psycholog dla dziecka w Górze Kalwarii
Psycholog dziecięcy — koszt
(DZIECI DO 16 LAT)
pierwsza wizyta
kolejna wizyta (spotkanie terapeutyczne)
Zaplanuj pierwszą wizytę dla swojej pociechy w MedCare Józefów
Rejestracja możliwa od poniedziałku do piątku i internetowo
Najczęstsze zaburzenia, z którymi zgłaszają się rodzice
ZABURZENIA LĘKOWE
dzieci z problemami lękowymi zazwyczaj obawiają się chwil, które dla innych są zupełnie naturalne, przykładowo chodzenia do szkoły czy pracy zespołowej. Lęki te mogą prowadzić do unikania określonych zdarzeń, a nawet do braku komunikacji z innymi ludźmi
STANY DEPRESYJNE
mogą objawiać się chronicznym smutkiem, brakiem energii, utratą zainteresowania aktywnościami, które wcześniej sprawiały radość, a także problemami z koncentracją i snem,
PROBLEMY W SZKOLE
dzieci, które doświadczają trudności w szkole, często zmagają się z frustracją, co może prowadzić do unikania nauki i pogorszenia wyników dziecka w szkole.
TRUDNOŚCI EMOCJONALNE I
ZABURZENIA ZACHOWANIA
mogą prowadzić do kłopotów w kontaktach z rówieśnikami, a także do konfliktów z nauczycielami i opiekunami,
Jak wspierać dziecko w procesie terapeutycznym?
Praca, którą wykonuje psycholog dziecięcy to nie wszystko, ponieważ to rodzice odgrywają również istotną rolę w terapii dziecka. Ich zaangażowanie i wsparcie mogą znacząco przyspieszyć czas leczenia i pomóc dziecku w pokonywaniu trudności.
Dzieci wymagają wsparcia oraz empatii, zwłaszcza w ciężkich chwilach, dlatego przede wszystkim słuchaj uważnie tego, co mówi Twoje dziecko, staraj się zrozumieć jego emocje i potrzeby. Unikaj krytykowania i oceniania, a zamiast tego proponuj wsparcie oraz akceptację. Już pierwsza wizyta powinna być omówiona z dzieckiem – oczywiście w sposób bardzo delikatny.
Dodatkowo systematycznie uczestnicz w spotkaniach, rozwiewaj swoje wątpliwości, jeśli coś jest niejasne, i przestrzegaj zaleceń psychologa. Współpraca z psychologiem dziecięcym jest kluczowa dla sukcesu terapii.
Droga do sukcesu w terapii
Pamiętaj, że proces terapeutyczny wymaga czasu i cierpliwości. Nie oczekuj natychmiastowych rezultatów, ale poddaj się procesowi i daj swojemu dziecku tyle czasu, ile potrzebuje. Pamiętaj, że nie raz może przytrafić się interwencja kryzysowa – na takie sytuacje również jesteśmy przygotowani. W naszej poradni pracuje także fizjoterapeuta dziecięcy oraz dietetyk. U nas możesz skorzystać z kompleksowej obsługi.
Jeśli zaobserwujesz u swojego dziecka dziwne zmiany w zachowaniu, warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym. Wybór odpowiedniego psychologa dla dzieci to kluczowy krok w zapewnieniu dziecku pomocy w pokonywaniu trudności emocjonalnych, społecznych czy rozwojowych. Dzięki zajęciom z psychologiem dzieci mogą nauczyć się radzić sobie z emocjami, poprawić swój nastrój i lepiej działać na co dzień.
Pamiętaj, że współpraca oraz zrozumienie, które oferujesz jako opiekun, w połączeniu ze specjalistyczną, to najlepsze, co możesz zrobić dla swojego dziecka. Terapia dziecięca powinna być więc ważna również dla osób dorosłych.